UWAGA! Dołącz do nowej grupy Rybnik - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Jubileusz 235-lecia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rybniku


Kościół Ewangelicko-Augsburski w Rybniku obchodzi znaczący jubileusz 235-lecia istnienia. Historia tej świątyni jest związana z wieloma ciekawymi wydarzeniami, sięgającymi czasów Reformacji. Z tej okazji zaplanowano uroczystości, które będą miały miejsce w najbliższych dniach, obejmujące koncert oraz nabożeństwo. Mieszkańcy Rybnika są serdecznie zaproszeni do wspólnego świętowania.

Kościół, znany również jako ap. Piotra i Pawła, swoją historię rozpoczyna w XVIII wieku, gdy przekształcono rybnicki zamek na miejsce modlitwy dla weteranów wojennych. Pierwszy obiekt spłonął w 1796 roku, jednak szybko został odbudowany. W ciągu lat kościół doświadczał kolejnych zniszczeń, w tym słynnego pożaru w 1853 roku, co doprowadziło do budowy obecnej, murowanej świątyni, która istnieje do dziś.

Z okazji jubileuszu, w piątek, 26 czerwca, o godzinie 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert „Solus Christus” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Wszyscy zainteresowani mogą udać się na to wydarzenie, które z pewnością będzie niepowtarzalne. Dodatkowo, w niedzielę, 28 czerwca, o godz. 9.30 zaplanowane jest uroczyste nabożeństwo, którego kazanie poprowadzi Biskup Kościoła, Jerzy Samiec. Biuro parafialne zachęca wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w tych ważnych wydarzeniach.

Źródło: Urząd Miasta Rybnik


Oceń: Jubileusz 235-lecia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Rybniku

Średnia ocena:4.71 Liczba ocen:21


Zobacz Także